BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

 

Öğrenci Konferansları

Başkent Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği 5. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrenci Konferansı 26 Mart 2022 tarihinde "İnsanlığın Geleceği ve Çevre Güvenliği" temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Açılış Semineri: Dr. Öğr. Üyesi Yelda Erçandırlı (Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi): "Yıkımın İnkarından Antroposen'e: Küresel Yeşil Siyaset Tartışmaları ve Sorunları"

Tarih: 26 Mart 2022
Saat: 10:00-16:00

 

Başkent Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği 4. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrenci Konferansı 20 Mart 2021 tarihinde "Pandemi, Popülizm, ve Gerçek-Ötesi Dönemde İnsan, Devlet ve Dünya" temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Açılış Semineri: Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu (Sabancı Üniversitesi): "Salgın Sonrası Dünyada Siyaset"

Tarih: 20 Mart 2021
Saat: 10:00-17:00

 

Başkent Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği 3. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrenci Konferansı 11 Mart 2020 tarihinde "TBMM'nin Açılışı'nın 100. Yıldönümünde Siyaseti, Demokrasiyi, Temsili Yeniden Anlamak" temasıyla Başkent Üniversitesi Avni Akyol Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Açılış Konuşması: Prof. Dr. Menderes Çınar (Başkent Üniversitesi): "TBMM'nin 100. Yılında Hanedan, Meclis, Lider"

Tarih: 11 Mart 2020
Saat: 09:00-17:00

 

Başkent Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği 2. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrenci Konferansı 6 Mart 2019 tarihinde "Uluslararası İlişkiler Disiplininin 100. Yıldönümünde Yerel ve Küresel Dinamiklerin Analizi" temasıyla TOBB-ETÜ Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Açılış Konuşması: Prof. Dr. Sanem Baykal (Ankara Üniversitesi): "Brexit ve Avrupa Birliğinin Geleceği"

Tarih: 6 Mart 2019
Saat: 09:00-16:40

 

 

 

 

 

Başkent Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği 1. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrenci Konferansı 14 Mart 2018 tarihinde "Küresel Sistem, Sivil Güçler, Barışçı Politikalar: Deneyimler, Sorunlar, Stratejiler" temasıyla TED Üniversitesi Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirildi.