BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

 

SİBUT Hakkında

 

 

 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu | SİBUT

 

 

 

 

 

 

SİBUT, Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü bünyesindeki %100 İngilizce (POLT) ve %30 İngilizce (SİBU) ağırlıklı programlarında okuyan öğrencilerin ortak topluluğudur. Her iki programın öğrencileri topluluğun doğal bir üyesi sayılmaktadır.

Tüm bölüm öğrencileri topluluğun gerçekleştirdiği her türlü etkinliğe katılabilir, aynı zamanda çalışma gruplarına katılarak etkinliklerine hazırlanmasında aktif rol alabilir.

 

SİBUT faaliyetleri nelerdir?

Öğrencilerin akademik anlamda gelişebilmesini ve üniversite dışında bölümleriyle ilgili bağlantılar edinebilmeleri sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Söz konusu etkinlikleri şu şekilde gruplandırabilmek mümkün:

Akademik Masa: Gerek Başkent Üniversitesi gerekse farklı üniversitelerden öğretim üyelerinin katılımıyla düzenlenen etkinliklerden oluşmaktadır.

Büyükelçi Kampüste: Ankara?da temsilciliği bulunan yabancı misyonlardan büyükelçilerin Başkent Üniversitesi?nde ağırlandığı ve ilgili ülke ile Türkiye ilişkilerinin ele alındığı etkinliklerden oluşmaktadır.

Ekonomi Politik Kongresi: Alanında uzman isimlerin sunuşlarından oluşan ve hem Ankara hem de farklı illerden öğrencilerin katıldığı etkinlik. Kongre sonunda katılım sağlayan öğrencilere sertifika verilmektedir.

Kadınlar Günü Etkinlikleri: Her yıl 8 Mart?ta düzenli olarak gerçekleştirilen Kadınlar Günü etkinliklerinden oluşmaktadır.

Öğrenci Konferansları: Başkent Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi öğrencilerinin işbirliğinde her yıl düzenli olarak öğrenci konferansı düzenlenmektedir.

 


 

SİBUT Danışman Hocası: Doç. Dr. Süleyman Sezgin Mercan

SİBUT Yönetim Kurulu Üyeleri
Başkan: Gürkan Kızılboğa - 21895301@mail.baskent.edu.tr

Başkan Yardımcısı: Taha Özgüven - 21996326@mail.baskent.edu.tr

Genel Sekreter: Diclehan Altınöz - 21997606@mail.baskent.edu.tr

Organizasyondan Sorumlu YK Üyesi: Simge Zerşin Saruhanoğlu - 21795817@mail.baskent.edu.tr

İletişimden Sorumlu YK Üyesi: Beril Su Yeşil - 21896532@mail.baskent.edu.tr

Diğer YK (Dış İlişkiler): Gizem Baygün - 22094952@mail.baskent.edu.tr

Sayman: Nilüfer Güler - 21794746@mail.baskent.edu.tr

 

Sosyal Medya
Twitter: https://twitter.com/baskentunisibut

Instagram: https://www.instagram.com/baskentunisibut/